YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Acısız Ağda Olur Mu?

Acısız Ağda Olur Mu?

Ağda işleminde kıllar kökü ile birlikte alındığı için göreceli olmak koşulu ile acılı bir işlemdir. Ancak tercih edilen ağda çeşidine, uygulamaya göre, ağdanın kalitesine göre ve uygulama yapılan bölgeye göre acı farklılık içerir.
 
Ilık ağda olarak bilinen şekerli ağdanın yapışkanlığı sir ağdaya göre fazla olduğundan işlem sırasında cilde de yapılır ve bu nedenle duyulan acı sir ağdaya göre daha fazladır. Sir ağda ise yalnızca kıllara yapışır ve bu nedenle duyulan acı göreceli olarak daha acısızdır. 

Yapılan ağdadan iyi sonuç alabilmek ve ağdanın acısız ve zahmetsiz olabilmesi için ilk olarak cildin temiz olması ve cildi kozmetik kalıntılardan arındırmak gerekir. Sir ağda uygulaması sırasında cildin daha az hasar görmesi için pudra uygulayabilirsiniz. Cildimize pudra uygulamadaki amaç cildimizdeki terlemeyi önleyerek kısa tüylerin bile ağdaya kolayca yapışmasını sağlamaktır. Bu nedenle çok fazla terleyen ciltte pudra kullanmaya özen göstermek gerekir.

 Kısa tüylerin ağdaya gelmesi daha zorken uzun tüyler ise canınızın daha fazla yanmasına neden olabilir. Bu nedenle ağdadan önce uzun olan tüyleri pirinç tanesi boyunda kısaltmak daha az acı çekmenizi sağlar. 
 

 
Özelikle pudralı ürünlerde ağdanın içerdiği pudra cilt üzerini kapladığından duyulan acı azalır. Bunun dışında sir ağda şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez ve her ağda servisi bir önceki ağda servisine göre daha az acılı olur.
Bazı bölgelerde acı ağrı eşiği daha düşüktür ve bu nedenle duyulan acı diğer bölgelere göre daha fazladır.

Bazı dönmelerde cilt hassasiyeti artar, özellikle regl döneminin yakınlaşması ile acı ağrı eşiğinin düşmesi duyulan acıyı arttırır. Yaz dönemi yine cilt hassasiyeti kış dönemine göre artış gösterir, bu nedenle duyulan acı hissi daha fazla olabilir.
Yinede ağda işlemi sırasında duyulan acının şiddeti görecelidir. Bu nedenle kişinin rahat bir psikoloji ile işlem yaptırması da önemlidir.

Ağda yaparken acıyı tek seferde hissetmek amacıyla büyük bezler veya bantlarla yapılan ağda işlemlerinde olumlu sonuçlar almak çokta doğru olmayabilir. Her yere aynı büyüklükte yapıştırdığınız bantlar bazı bölgelerdeki hassasiyetler nedeniyle canınızın daha fazla acımasına neden olabilir. Bu nedenle uzun veya geniş bantlar yerine daha uygun ve ortalama boylarda bezler tercih edilmelidir.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar