YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Ağda Sonrası Bakım

Ağda Sonrası Bakım

Ağda yaptıktan sonra kıl köklerimiz hassaslaşacağı için sivilce ve leke oluşumu normaldir. Bunun sonucunda çeşitli önlemler alarak lekenin ve tahriş oluşumunun önüne geçmek gerekiyor. Ağda sonrası bakım yapmak ve güneşten 20 – 24 saat ve üzeri uzak durmak cildimizde meydana gelebilecek bir çok sorundan korunmanızı sağlar.

Ağda Sonrası Yapılması Gerekenler

  • Epilasyona girdikten sonra güneşe çıkmak kesinlikle yasaktır bunun nedeni ağda sonrası hassaslaşan derinin güneş ışınlarından kolaylıkla etkilenerek hemen tahriş olmasıdır. İşlemden sonra güneşe çıkmak cildimizde uzun süre kalacak cilt lekelerine neden olabilir.
  • Ağda yaptıktan sonra ciltte görülen kırmızılıklara karşı etkili ve nemlendirici özelliği yüksek kremler sürülmemiz gerekir. Hava ile temas eden bölgelerimize güneş kremi, diğer bölgelerimize ise nemlendirme durumu yüksek olan kremler kullanılmalıdır.
  • Ağda sonrası cildimizde oluşan kahverengi renkli lekeler ve kızarıklıklara karşı küçük şekilde peeling uygulayarak bakım yapabiliriz. Ağda sonrasında peeling işlemi için ipek keseler idealdir. Cildimizi yıpratmadan kullanabileceğimiz bu kese türleri kahverengi renkli lekelerin oluşmasının da önüne geçiyordur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta peeling işleminin ağdadan en az 20 – 24 saat sonra yapılması gerekir.
  • Ağdadan sonra kızarıklığı engellemeye yönelik buz terapisi uygulayabiliriz, Buz terapisi ağda sonrası cildimizde meydana gelebilecek kızarıklıkları önlemesinin yanı sıra akne oluşmasını da önler.

Ağda Sonrası Bakım Yapabileceğiniz Yöntemler

  • Ağda işleminden hemen sonra 1-2 kalıp buz alarak ağda yaptığınız bölgeye sürebiliriz, kızarıklıkların oluşmasını engellemenin yanı sıra ağda yapılan bölgemizin de hızla toparlanmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Islanmak istemezseniz buz kalıplarını bir poşet de veya beze sararak da cildinize uygulayabilirsiniz.

Ağda Sonrası Oluşan Batıklar ve Kararmalar için Doğal Bakım

  • 1 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 adet portakal kabuğu
  • 1 kase toz şeker
  • 1 adet yumurta akı

Yukarıdaki malzemelerimizi iyice karıştırarak karışımı hazır hale getirebiliriz ve banyo sırasında bu karışımı sorunlu bölgelerimize sürerek peeling yapabiliriz. Duştan çıktıktan sonra vücut kremimize bir kaç damla limon ekleyip kremi cildimize uygulayıp ve yatmadan önce kararan bölgelerimize kaliteli bir pudra sürerek işlemi tamamlayalım. Bu işlemimizi düzenli olarak uygularsak batıklarımız gidecek ve koyulaşan deriniz bir zaman sonra açılarak eski rengine geri dönecektir.

Lazer epilasyon nedir nasıl yapılır hangi bölgelere uygulanır

Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar