YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Ağda Sonrası Duş Sakıncalı Mı?

Ağda Sonrası Duş Sakıncalı mı?

Ağda cildinizin gözeneklerini açan bir uygulamadır. Tüylerinizi son derece derinden alarak tekrar çıkmalarına uzun bir süre engel olurken tüy kökleri üzerinde de etkili olarak zayıflamasını sağlar. Bunu yaparken cildinizde temizlik yapar ve gözenekli yapının hava almasına yardımcı olur ancak bu durum bazı hallerde dezavantaj halini alabilir. İşte bu yüzden yapmanız gereken birkaç uygulama vardır. Ağda sonrası dikkat edilmesi gereken uygulama cildinizin sivilcelenmesine engel olma amacı taşımaktadır.

Ağda işleminiz bitti ve temizlenmek için duşa girdiniz. Bu baştan aşağı bir yanlış içerisindesiniz demektir. Temizlenen gözenekleriniz o anda bakteri üremesi durumuna müsaittir ve sıcaklık bu durumun tetikleyicisi olacak gözeneklerinizde bakteri üremeye başlayacaktır. Bu da sivilcelenmelere neden olmak demektir. Sivilcenin nedeni olan bakteriyel yapılar cildinizde kendini göstermesin diye alacağınız tedbir son derece basittir.
 
Ağda Sonrası Duş
 
Ağda uygulamasından sonra 12 saat süresince duş alınmamalıdır. Ya da açık olan gözenek üzerine makyaj uygulaması da sağlıkla olmayacaktır. Bu nedenle son derece özenli bir şekilde davranarak gözeneklerinizin tıkanmasına engel olmalı ve cildinizin hava almasını sağlamalısınız.

Aynı durum denize girme ya da havuz keyfi yapmanın yanı sıra sauna ortamları içinde geçerlidir. Eğer cildinizin temizlenirken bakteri yuvası haline gelmesini istemiyorsanız kısa süreli bir koruma ile muhteşem cildin ve pürüzsüzlüğün sahibi olabilirsiniz.
Ufak detaylara dikkat edilmesi ile beraber cildinizde problem oluşmadan tüylerinizden korunmanız mümkündür.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar