YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Aşırı Tüylenme Sorunu

Aşırı Tüylenme Sorunu

Ağda, epilasyon ve tıraş etme yöntemleri ile vücudumuzun belli başlı bölgelerine tüylenmeler olmaktadır. Ancak buna müdahale edemediğimiz bölgelerde veya bu tarzda olması durumunda hormon bozukluğu söz konusudur. Burada dikkate alınacak konu ise bazı kadınların hormon bozukluğu olmamasına rağmen oluşabilir. Bunun için tüm testler yapılmalıdır.
asiri-tuylenme-sorunu

Peki ya kıl nedir ?
Vücuttaki kıllar kıl kötü sayesinde oluşur. Ayak tabanımız ve avuç içimiz hariç Her bölgede kıl kökleri bulunmaktadır. Bazıları gözle görülmeyecek kadar küçük olabildiği gibi kimi gözeneklerde gayret belirgindir. Kıl kökleri hormonlar tarafından yönlendirilir. Üretilen kıllar ya kendisi dökülür ya da kesilene kadar o bölgede kalır. Her bölgedeki kıllar farklı uzar. Örneğin saçımız oldukça hızlı uzarken kolumuzdaki kıllar belli bir yere kadar uzar ve o uzunlukta kalır.

Tüylenme Modelleri?
Kadınlarda tüylenmeye neden olan en büyük etken “polikistik over1” sendromudur. Bu başka bir deyişle yumurtlama bozukluğu olan bu sendrom adet düzensizliği, erkeklik hormonlarının fazla üretilmesine bağlı olarak tüylenmenin en büyük nedenidir.

Tüylenmede Tedavi
Kadınların hemen hepsi tüyden rahatsız olurlar. Bu durumda aşırıya kaçınıldığında tedavi uygulanır ve hormon bozukluğu olup olmadığı tespit edilir. Hormon seviyelerinin yüksek olduğu taktirde bu durumu ortadan kaldırmak için ilaç ve tüy geciktirici yöntemler uygulanır. Üretime başlamış kıl köklerini kesmek zor olduğundan ancak yeni kılların çıkması engellenebilir. 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar