YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Bakımlı Kadın Olmak

Bakımlı Kadın Olmak


Kişisel bakım, bireyin kendine olan saygısının bir kıstasıdır. Sorumluluk bilincine sahip olan kişi bakımlı olmak durumundadır. Çünkü insan toplumsal bir varlıktır ve bu sebeple toplum içinde dış görünümüne özen gösterdiği ölçüde saygı görür. Bakım, erkek ve kadın ayrımı olmaksızın herkes için geçerlidir. Üzerinizde taşıdığınız kıyafetten, süründüğünüz kokudan ve kremden tutunda hijyenik ve temiz olmak bakımın en önemli unsurlarındandır.
 
bakımlı kadın

Bakımlı kadın, her şeyden önce temiz olmalıdır. Kullandığı ürünlerin kalitesinden ziyade içeriği oldukça önemlidir. El ve yüz temizliği, bakımı ve hijyenikliği bir kadının en önemli bakım unsurudur. Bu sebepten dolayı kadında bakım görsel zenginlikten öte nitelik olarak temizliği sağlamaktır.

Bakımlı kadın olmak için dikkat edilecek hususlar;

1- İstenmeyen Tüyler: Her kadının istenmeyen tüyleri vardır. Fakat bakımlı kadının istenmeyen tüylerini kendisinden başkası fark etmemeli. İstenmeyen tüylere gösterilen özen bakım kadın olmak için en önemli adımlardan bir tanesidir.
 
istenmeyen tüyler

2- Saç Bakımı: Her kadın saçları ile zaman zaman problemler yaşamıştır. Önemli olan bu problemleri aşabilmek. Saç yapınızı ve saçlarınızı iyi tanımalısınız. Kuru, yağlı, yıpranmış ... gibi sonrasında saçlarınıza uygun doğru şampuan saç kremi ve maske serum gibi ürünleri kullanarak saçlarınızı bakımlı hale getirebilirsiniz.

sac bakımı

Not: Çok radikal renk değişimlerinden kaçınınız siyah saçlara sahip bir bayan, farklılık olsun diye saçlarınız sarıya boyattığında farklı olayım derken bakımsız ve sağlıksız saçlara kavuştuğunu unutmayın.

3-Cilt Bakımı: Bakımlı kadın olmak için cilt bakımı çok önemlidir. Hangi cilt tipine sahip olduğunuzun cildinizin nelere ihtiyacı olduğunu doğru analiz edip doğru ürünleri kullanmalısınız. 
Cilt Temizliği makyajdan daha önemlidir. Her bayan makyaj yapıyor fakat bu makyajı nasıl temizlemesi gerektiğini hangi ürünleri kullanması gerektiğini bilmiyor. Buda cildinizi erken yaşlandırıyor.

cilt bakımı

4- Makyaj: Bakımlı kadının olmazsa olmazıdır makyaj. Fakat bakımlı kadın olmak için çok paralar harcayarak en iyi makyaj ürünlerini almak yetmiyor. 

makyaj

1. adım: Makyajın nasıl yapıldığı konusunda kendinizi geliştirmelisiniz. Örnek: Ruj nasıl sürülür, Maskara nasıl sürülür, Göz makyajı nasıl yapılır, fondöten pudra nasıl kullanılır. Bu temel kavramları çeşitli videolar izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

2. adım: Bu adımda yüzünüzü iyi tanıyıp size hangi tonların yakıştığını keşfedip doğru makyajı yapmak kalıyor.

ARTIK SİZDE BİR "BAKIMLI KADINSINIZ"
BAKIMLIOLMAK.COM "BAKIMLI KADININ SİTESİ"
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar