YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Bakımlı Olmak Sadece Süslenmek Değildir

Bakımlı Olmak Sadece Süslenmek Değildir


Güzellik herkese göre değişen bir kavramken bakımlı olmak denildiğinde herkesin kabul gördüğü temel kavramlar akla gelmektedir. Yani güzellik kavramı zaman geçtikçe ve kişiden kişiye farklılık gösterirken bunun yerine bakımlı olmak konusuna dikkat çekmek gerekir. Bakımlı olmak sanılanın aksine uzun süren zahmetli bir iş değildir. Sadece vücudunuzun temel ihtiyaçlarını bilmenin bile kendinizde büyük bir fark ortaya koymanız için yeterlidir. 

Bakımlı olmak için ilk şart saç bakımıdır. Bir bayanın yüzü ne kadar güzel ve temiz olursa olsun saçların bakımsız oluşu yüzünün güzelliğine gölge düşürebilir. Ayrıca yüz şeklinize de uygun saç modeli tercih etmeniz güzelliğinizi ön plana çıkarır. Sıcak veya soğuk havaların veya yapılan birçok ısılı veya kimyasal işleme maruz kalmış saçlarda bakımsız gözükmenize neden olabilir. Saçlarınızdaki yıpranma ve kırılmaları önlemek için saçlarınızı doğal yağlar ve maskeler ile bakım yapabilirsiniz. 

Bakımlı olmanın bir diğer şartı ise gözlerin çekici ve güzel gözükmesini sağlayan kaşların toplu olmasını sağlamaktır. Küçük bir detay gibi gözükse de kaşların toplu olması yüzümüz için önemli bir ayrıntıdır.   
 
bakimli olmak icin

Yazın veya kışın olumsuz hava şartlarından dolayı tahriş olan veya çatlayan cilde her gün bakım yapmalısınız. Nemlendiriciler veya koruyucu kremler sürerek cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz ve cildinizin canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Çeşitli maske ve peelingler ile cildinize bakım yaparak cildinizde olan lekelerden kurtulmuş olursunuz.

Makyaj ise birçok bayanın vazgeçemediği bir konudur. Makyaj yapmadan önce dikkat edilmesi gereken konular ise yüzümüzü iyi bir şekilde tanımak ve teninize en uygun makyajı yapmaktır. 

Bakımlı ve güzel olmak için el ve tırnak bakımına da özen göstermek gerekiyor. Büyük bir öneme sahip olan tırnak ve el bakımında, ellerin yumuşak ve pürüzsüz olması tırnakların ise temiz ve manikürlü olması gerekir. 

Bakımlı olmak kelimesi herkesin kafasında aklında farklı bir şeyler canlandırabilir. Bakımlı olmak kimine göre güzel bir makyaj yapmak, kimine göre şık giyinmek kimine göre süslenmek püslenmek. Aslında bakımlı kadın her zaman bakımlı olmalı bir yere gideceği zaman yapılmaya çalışılan günü kurtarmaktan başka bir şey değildir. Bakımlı olmak saçlarda başlar, ayak tırnaklarında biter. Bakımlı kadının elleri tırnakları bakımlı olmalı. Bakımlı kadın yaz kış istenmeyen tüylerine özen göstermeli yaz geldiğinde yada etek giyeceği zaman istenmeyen tüyleri aklına gelmemeli.

"Bakımlı kadının sitesi" olarak sizlere bakımlı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyoruz. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için ağda setleri, saç bakımınız için keratin bakım ürünleri saç boyası için profesyonel saç boyaları el ayak tırnak manikür pedikür ürünleri her şeyi bulabilirsiniz.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar