YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Bakımlı Olmanın 7 İşareti

Bakımlı Olmanın 7 İşareti
 

  • Saçlar

Biz kadınların yüzü her ne kadar güzel olursa olsun ne kadar makyaj yapsak da yapalım saçlarımız bakımlı olmadıktan sonra açıkçası Güzellik pek de bir işe yaramıyor.

Saçlarımız bakımlı olduğunda da hep bakımlı görünmeyebilir, nasıl mı? Kafa yapımıza uygun model ve renk seçmezsek saçlarımız ne kadar bakımlı olursa olsun bu yaptığımız işlemler saçlarımızı bakımsız bir şekilde gösterecektir.  Bizi on yaş ileri sürükleyecek, yüzümüze oturmayacak bir model veya renk seçersek saçlarımızın bize yakışmadığını bakımlı olsa da bir yerde bir olmayışlık olacaktır.

  • Kaşlar

Kadınların her biri dikkat çekici, güzel bakmak ister bunun için de kaşlarımızın bakımını düzenli olarak yapmamız gerekir. Kaşlarımızı küçük de olsa 10 günde bir almalıyız. Çünkü minik de olsa kötü görüntüye sebep oluyorlar ve bu arada kalın kaş moda diye bize yakışmadığı halde moda olduğu için yapmayalım ne kadar düzenli kaşlara sahip olsak da yakışmadığından kötü sonuçlar belirtebilir.

  • Cilt

Özellikle kış aylarında kuruyan, çatlayan cildimizden hepimiz şikayetçiyizdir. Bunun için bakım çok önemlidir. Çeşitli peeling, maske gibi ürünler kullanmalıyız. Ama şu var ki cilt denince akla sadece yüz gelmemeli ve her bölgemize hassas davranmalı ve bakımımızı yapmalıyız.

  • Eller ve Tırnaklar

Dışarıdan baktığımızda ellerimizin ve tırnaklarımızın ne kadar dikkat çektiğini hepimiz biliyoruz. Biriyle el sıkıştığımızda bile ellerimizin yumuşak olması bize özel hissettirebilir.  Tırnaklarımız ise pürüzsüz ve manikürlü olması gerekir. El ve tırnak deyip geçmeyelim.

  • Makyaj

Makyaj bir kadının vazgeçilmezidir,  olmadan dışarı çıkamayız. Fakat güzel olmak için yapılan yanlış uygulama sizi daha büyük bir yanlışa itebilir. Yüzümüzü iyi tanımalı ve doğru uygulama yapılmalıyız tenimize uygun renkleri seçmeliyiz. Aldığımız ürünlerin kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz yüzümüze kalitesiz ürünler kullanırsak, küçük problemlere yol açabilir.

  • Giyim

Güzel saçlar, bakımlı cilt, iyi bir vücut buna bir de güzel giyim eklenince çok güzel bir görüntü ortaya çıkartıyoruz. Giyilen elbisenin makyaja ve vücuda uygun olması çok önemlidir. Bu şekilde hem dikkat çekici hem de bakımlı ve aynı zamanda da şık olabiliriz.

  • Koku

Güzel bakımınızı yaptınız, giyindiniz. Şimdi son dokunuşa sıra geldi. Öyle güzel bir koku sıkmalısınız ki yanınızdan geçen insanlar dönüp bakmalı, eğer bunu yapabiliyorsanız tam anlamıyla bakımlı bir kadınız diyebiliriz.  Evet, biz kadınlar en iyisine layığız!
 

Bakımlı olmanın yedi işareti

Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar