YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Bayanlar İçin Cilt Bakım Önerileri

Bayanlar İçin Cilt Bakım Önerileri

Dünyanın her yerinde güzellik ve stil değişiktir. Avrupa ülkelerindeki bayanlar açık renkteki bronz tenleri daha çekici bulur ama beyaz ten de Asya ve Afrika’da güzelliğin sembolüdür. Güzellik bakımları nereye giderseniz gidin o bölgeye özel adapte olur. Tek bir doğru vardır o da güzellik renkte değil cildin kusursuzluğu ve yumuşaklığındadır. Çoğu genç kız açık renk tenin güzel olduğunu düşünüp marketten özel kremler alıp cilt tonlarını açmaya çalışırlar. Fakat bu kremlerin çoğu cilde faydalı değildir ve sonuç olarak ciltlerine zarar vermiş oluyorlar.

Açık kahve tonlarında bronz cilt daha güzel ve beyaz tenden daha tatlı durduğu bir gerçektir, bütün en güzel olarak seçilen kızların ten renkleri açık kahve tonlarındadır örneğin Eva Mender, Jessica Alba, Claudia Lynx.

Ciltlerini çekici yapabilmek için bayanların öncelikle cildin temizliğine dikkat etmekleri gerekmektedir. Cildi kurutmayan sabun kullanılması daha faydalı olur. Cildinizin günde iki kere yıkanması gerekir ve her yıkama sonrasında nemlendirici losyon kullanılması gerekir. Cildinizin doğasını anlamak önemlidir ve ona uygun sabunu bulup kullanmanız gerekmektedir.

Cildi tazeleyen yiyeceklerin daha sık yenmesi lazım. Portakal, Havuç, Salatalık ve Turp gibi meyve ve sebzeler cildinizin tazelenmesine yardımcı olur.  Cildinizin parlak görünmesini istiyorsanız Çörek otu tohumları çok faydalıdır, onları ılık bir sütün içine atın ve yatmadan önce cildinize nazikçe masaj yapın. Sabah uyandığınızda yüz temizleme sabununuz veya ürününüz ile yıkayın.

Uykusuzluktan, çok uyumaktan veya protein ve vitamin eksikliğinden oluşan gözaltı morlukları oluşmaktadır. Ayrıca Lens kullanan insanların da gözaltı morlukları oluşur. Fakat en çok görülen sebep uykusuzluktur, bu yüzden zamanında uyuyup zamanında uyanmaya dikkat edilmeli. Gözlerinizi günde 4-5 kere yıkarsanız gözaltı morluklarının oluşumunu engellemiş olursunuz.

Eğer gözaltı morluklarınız oluşmuşsa da en iyi tedavi göz üzerinde birkaç dakika salatalık dilimi tutmak olacaktır.
Jessica Alba
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar