YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Cilt Lekeleri İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Lekeleri için Yapılması Gerekenler

Cilt yaşlandıkça ve yıprandıkça hassaslaşan derinin pigmentlerinin daha koyu bir hale gelmesine neden olarak leke görünümüne neden olmaktadır. Bunun genellikle nedeni denizden çıkınca güneşlenme şekli ve aynı zamanda da dışarı çıktığınızda güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmanız yaşlanma belirtileridir.

Güneş bayanlar için oldukça önemlidir. Ve kişinin cildinin gereksinim duyduğu bazı vitaminleri verir. Ancak günümüzde ozoncilt lekeleri tabakasının yeterli koruyuculuğunu kaybetmiş olması ve dünyaya gelen ışınların süzülmesinde problem olması saat 12 ile 4 arasında güneşli havaya çıktığınız anda problemler oluşmasına neden olmuştur. Bu ışınlar cildinizde lekelenmelere neden olmaktadır. Bu saatler arasında güneşe çıkmamalısınız. Eğer güneşe çıkma zorunluluğunuz bulunuyorsa doğru faktörlere dayanan bir koruyucu ile yüzünüzü ve cildinizin görünen yerlerini krem sürülmeli böylece ışınların etkisinden kurtulmalısınız. Aynı şey denize gittiğinizde de göz önünde bulundurmanız gereken bir durumdur. Yandığınızda vücudunuzda bulunan su damlacıkları birer mercek görevi görür ve ileride lekelenmelere neden olacaktır bu nedenle güneşten korunmak son derece önemlidir.

Aynı zamanda cildiniz yaşlandıkça da lekelenmeler olmaktadır. Çünkü cildiniz artık günlük hayatın kirini tozunu taşıyamamaktadır. Bu nedenle yapmanız gereken oldukça basittir. Doğru bir cilt bakımı uygulamasına başlayarak cildinizin güçlenmesine yardımcı olmaktır. Cildinizi peeling uygulamaları ve kremlerle destekleyerek güçlendirmeye başladığınızda lekelerin hızlı bire şekilde yok olduğunu görmeye başlamanız mümkündür.
Ancak bilinmelidir ki bu uygulamaların hepsi süreklilik gerektirmektedir. Aksi halde başarılı olması imkânsızdır.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar