YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Cilt lekelerine ne iyi gelir?

Cilt lekeleri en sık karşılaştığımız sorunlardan biridir. Genellikle biz bayanlarda görülen bu lekelenmeler “güneşe korunmasız çıkıyorum” bu yüzden lekeleniyor gibi cümleler gelse de sadece bundan kaynaklanmaz. Hadi gelin bakalım başlıca nelerden oluşuyor ve biz nasıl korunuruz.
Siz de cildinizin lekelerinden mi rahatsızsınız? Ee o zaman bir bakım yapma zamanı gelmedi mi kızlar?
Hadi birlikte göz atalım ne yapabiliriz, nasıl çözüm bulabiliriz?
cilt-lekelerine-ne-iyi-gelir
 
* Yaz kış demeden koruyucu sürelim
Güneş koruyucu kreminizi dışarıya çıkmadan 20 dk önce sürün. Ortalama 3 saatte bir yenilemeniz gerekmektedir.
* Makyajı Abartmayın
Biz kadınların en vazgeçilmelezi olan pudra ve fondöten gibi ürünlerin yüze fazla uygulanması ve çok sık kullanılması sonucu lekelenmeler oluşabilir. Bu gibi ürünleri kullanırken kaliteli olması oldukça önemlidir. Eğer bu gibi lekeleriniz varsa fondöten öncesi mercan rengi kapatıcı uygulamanız kahverengimsi lekelerinizi saklayacaktır.
* Yeşil Çay için Çikolata tüketin
Bu iki gıda ciltteki lekelenmeleri önler. İçerdikleri antioksidan sayesinde cilt yaşlanması ve lekelenmeyi oluşturan radikallerin vücuttan atılmasını sağlar. Fazlası zarardır. Haftada 2-3 fincan yeşil çay ve 2 kez çikolata yenilmelidir.
* Sigarayı bırakın hem de hemen!
Sigara içerlerde leke daha çok görülür. Bunun nedeni ise sigara kullananların kan dolaşımının yetersiz düzeyde oksijen taşıyamaması yüzünden etken toksin maddeleri de daha az uzaklaştırmasıdır. Bunun sonucu da cilt çabuk taşlanır ve leke riski artar.
* Solaryuma dikkat!
Fazla solaryumda durulduğu zaman lekeler olur. Solaryumda deri ultraviyole ışınlardan kendini korumak için kalınlığını arttırmakta ve melonin denen renk maddesinin yapımını çoğaltmaktadır. Ve cildin yaşlanması kaçınılmaz olur.
Tedavi için en uygun zaman?
Kimyasal peeling: Tek seansta yapılabilen ciltteki koyu renkli lekelenmelerin giderilebilmesi mümkündür. Eğer ki devamlı krem kullanılırsa 2-4 hafta içinde %80 veya %90 oranında oldukça iyi gelişmeler görülebilir.
Kajik asit, arbutin, azelaik asit, hidrokinon, retinol içeren kremlerle Peelinge başlanıyor.
Kriyoterapi: Lentigo, yani güneş ya da yaşlılık lekeri için sayıca uygunsa hem ellere hem de yüze uygulanır. Bu yöntem dokuyu dondurarak tahrip etme esasına dayanır. Bu uygulamadan sonra 3 hafta içerisinde sağlıklı cilt ortaya çıkıyor.
PRP uygulaması:
Leke tedavisinde yer alır. Her mevsim uygulanabilir. 2 veya 4 hafta içersinde seans yapılır. İçerdiği büyüme faktorleri ile cildi yeniler.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar