YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Doğru Allık Kullanımı

Doğru Allık Kullanımı

Makyaj yapan bir kadının dikkatli olması gereken ve yüz tipini tanıyarak değişik uygulamalar yapması gereken durumlar vardır. Yüz tipinizde sevmediğiniz detayları değiştirebilecek en önemli makyaj uygulamalarından biri de allıktır. Allık sayesinde yüzünüzün görünümünde büyük değişiklikler yaparak hem canlılık katabilir hem de karakteristik hatlara sahip olabilirsiniz.

Temel olarak 3 tip yüz vardır. Yuvarlak köşeli üçgen olarak bilinmektedirler. Ve bu yüz tiplerine özel uygulamalar vardır.Allık Kullanımı Allık yuvarlak bir yüz tipi için kullanılacaksa bu yüz yüz tipinde yanaklar ve yüz bölgesi son derece geniş bir alandır. Fırça bu yüz tipi için elle sıkılarak v şekline benzetilmelidir. Ve bir C harfi çizercesine yanakların üzerine uygulamada bunulun saç diplerinize de yapacağınız uygulama sayesinde son derece başarılı bir görünüm elde edeceksinizdir.

Eğer köşeli bir yüz tipiniz varsa elmacık kemikleriniz daha belirdin ve çene çizginiz daha ortada demektir. Aynada biraz kendinizi inceleyerek bu sonuca son derece hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Bu yüz tipi biraz daha sert bir duruşa sahip olduğu için yumuşatılması gerekmektedir. Bu nedenle allığınızı elmacık kemiğinizin tam üzerine bir yuvarlak çizercesine uygulamanız gerekecektir.

Eğer sivri bir yapıya sahip üçgen diye tabir edilen hatlarınız var ve yüzünüzü daha yuvarlak göstermek istiyorsanız yapmanız gereken allık fırçasını yeniden v konumuna getirerek elmacık kemiklerinden uygulamaya başladığınız allığı şakaklarınıza kadar sürmektir.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar