YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Doğru Göz Makyajı

Doğru Göz Makyajı

Göz yüz ifadenize derinlik katan ve aynı zamanda da bakışlarınızı daha etkili kılan çekicilik katan en önemli unsurdur. Gözlerinizi belirginleştirdiğiniz anda bir gecenin en çekici kadını olma imkânına sahipsiniz demektir. Göz makyajı uygulamasıDoğru Göz Makyajı son derece basit olmasına karşın doğru bir uygulama ve sıra gerektirmektedir. Göz makyajı ile ilgili bilinmesi gereken unsurların başında göz makyajınızın belirginliği öndeyken dudaklarınızın bir parlatıcı kadar hafif bir şekilde süslenmesi gerektiğidir. Eğer göz makyajı ile birlikte ağır bir dudak makyajı yaparsanız sonuç tam bir renk cümbüşüne dönüşecektir. Eğer ağır bir göz makyajı yapmak istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle allığınız şeftali tonlarında olmak zorundadır.

Göz makyajında temel kural öncelikle göz çevresine uygun bir kapatıcı uygulamaktır. Bu hem gözünüzün daha sağlıklı görünmesini sağlar hem de makyajınızı tutar. Kaş kalemi ile kaşlar belirgin hale getirilmelidir. Ve kaşın kuyruğunun altına beyaz tonlarda bir far sürülerek aydınlık olması sağlanmalıdır. Az bir beyaz tondaki far uygulaması göz pınarının çevresine de yapılabilir. Ardından göz kapağına açık renk bir astar çekilir.

Üzerine istediğiniz tonu sürüp sonrasında gölgelendirmesine başlamanız mümkündür. Gölgelendirme işlemi ya sürdüğünüz tonun iki koyu tonu ya da siyah far ile göz kapağınızı kapattığınızda içeride kalan hat takip edilerek yapılmalı ve bu alanın dışına kirpiklerinizin son bulduğu hizaya kadar gidilmelidir.

Son olarak kalem ve rimel bütünlüğü sağladığınız makyajınızı parlatıcı ve şeftali tonundaki allık ile tamamladığınızda muhteşem bir görüntü sizin olacak demektir.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar