YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır

Evde Sir Ağda Nasıl Yapılır?


Bayan olmanın zor taraflarından bir tanesi de şüphesiz ki istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yöntem olsa da en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de sir ağdadır. Sir ağda ile istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi diğer yöntemlerden daha pratiktir. Bakımlı Olmak’ ta bulunan sir ağdalar pratikliğin yanında sizlere kalite ve ekonomide sunuyor. 

Sir ağdalar cildinizin üzerindeki ölü tabakayı alarak cildinizin daha canlı ve parlak gözükmesini sağlar. Bakımlı Olmak’ ta bulunan sir ağdalar tamamen doğal içeriklidir ve kimyasal madde içermez. Sir ağda ürünleri ile istenmeyen tüylerden kökten uca kurtulabilir aynı zamanda uzun süre boyunca pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bakımlı Olmak’ ta bulunan Sir ağda ve çeşitleri ile ihtiyacınıza en uygun sir ağda ürünlerini seçebilir ve rahat bir şekilde ister evde ister kuaför salonlarında uygulama yapabilirsiniz. 

Ağda ve güzellik salonlarının bir numaralı tercihi olan sir ağdalar ile en küçük kıl köklerine ulaşmanızı sağlamakla kalmaz tüy problemini de ortadan kaldırır. Bunun yanında cildi besleyici özeliği de sahip olan sir ağdalar kıl köklerini beslemez düzenli kullanım sonrasında uygulama sıklığının azalmasını sağlar. Bakımlı Olmak’ ta bulunan sir ağdanın çeşitli seçenekleri ile cildinize en uygun Sir ağda ürününü seçebilir ve uygulama yapabilirsiniz. Natural sir ağda çeşitleri ile sert tüylerinizden kurtulmanızı sağlayabilir ve tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Titanyum sir ağda seçeneği ile hassas cildinize en uygun sir ağda uygulamasını yapabilirsiniz.  İçeriğindeki yoğun pudra sayesinde hassas cildinizi korumuş olursunuz. Ayrıca büyük ve küçük başlı kartuş seçenekleri ile cildinize en uygun sir ağda uygulaması yapabilirsiniz. 
 

Peki evde sir ağda yapabilir miyiz?

Evde sir ağda yapmamız mümkündür. Sir ağda uygulamasını evde de rahat ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Bu uygulama için sir ağda malzemelerine ihtiyacımız vardır. Bakımlı Olmak’ ta istediğiniz sir ağdaya uygun makine seçebilirsiniz. Bu makineler kartuş, konserve ve hem kartuş hem de konserve olarak ayrılır. Ayrıca sir ağda uygulaması için gerekli olan ağda kağıdı, spatula ve ağda sonrası ürünleri sitemizden inceleyebilirsiniz. Şimdi evde sir ağda uygulamasının aşamalarına bakalım.

1- Evde sir ağda yapmak için öncelikle ağda makinesine ihtiyacımız vardır. Ağda makinesi almadan önce bilmemiz gereken çok önemli bir konu var. Eğer bacak, kol koltuk altı için ağda yapılacak ise kartuş ağda makinesi ve kartuş ağda kullanacağız. Bikini bölgesi ve yüz bölgesi için sir ağda yapılacak ise konserve ağda makinesi ve konserve ya da kalıp ağdaya ihtiyacımız olacak.
Bikini ve yüz bölgesi için konserve ağda ya da kalıp ağda dedik arasında ne fark var diyeceksiniz.

Konserve ağdalar bez ile kullanılır kalıp ve inci ağdalar bezssiz kullanılır. Yani konserve ağdayı sürersiniz üzerine ağda bezi yapıştırılıp çekilir. Kalıp ve inci ağdalar sürülür 2-3 sn içinde donar elle çekersiniz.
Konserve ağdalarda kalıp ağdalarda konserve ağda makinesinde ısıtılır. Sadece kalıp ve inci ağdalar için makineye extra bir metal cezve yerleştirilmeli .

2- Öncelikle ihtiyacımızı belirledikten sonra ihtiyacımız olan ağda ürünlerini belirlemeye geldi. Artık sir ağda ürünleri eczanelerde marketlerde kozmetikçilerde her yerde satılıyor. Burada da şöyle bir ince ayrıntı  var eğer gerçekten güzellik salonlarında kullanılan profesyonel sir ağda ürünleri almak istiyorsanız bunlar market ve eczanelerde satılmıyor. Sir ağda ürünlerinizin kaliteli ve profesyonel olması ağdanın kalitesinden tüylerin azalmasına geç çıkmasına acı hissiyatına kadar birçok şeyi etkiliyor. Sir ağda da Dünyanın en kaliteli markalarından biri olan Depileve ürünleri tavsiye ediliyor genelde.

1- Depileve Ağda Seti Ekonomi 
Depileve ağda seti ekonomi sayesinde ister kuaför ve güzellik salonlarında ister evde pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Artık günümüzde de ağda sir ağda setlerini eczane ve kozmetikçilerde bulabilirsiniz. Fakat Depileve sir ağda setinin içerisindeki profesyonel ağda ürünleri vardır. Ayrıca bu setin içeriğinde ağda sonrası tahriş ve kızarıklık önleyici losyon bulunmaktadır. 
Bacak kol koltuk altı için kartuş ağda setleri, bikini bilgesi ve yüz için ise konserve ve kalıp sir ağda ürünleri tercih edilmelidir.

Depileve Ağda Seti Ekonomi İçeriği;
* Groomed kartuş ağda makinesi
* 1 adet Depileve naturel kartuş ağda
* 1 adet Depileve aloe vera kartuş ağda
* 1 adet Depileve pink kartuş ağda
* 150 ml Groomed ağda ve masaj yağı
* 250 ml Groomed ağda sonrası tahriş azaltıcı ve nemlendirici losyon
* Groomed ağda bezi 50 adet
* Şık çantası ile yer kaplamaz ve kolay taşınmasını sağlar.

Depileve Ağda Seti Ekonomi için tıklayınız.

Nasıl kullanılır: Kartuş ısıtıcı makinenin içerisine 1 adet kartuş ağda yerleştirip cihazı fişe takın. 40-45 dakika ısınmasını bekledikten sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Cildinize sürmeden önce 3 defa ağda bezine sürünüz. Bu sayede daha kolay sürülüm sağlarsınız. Sonra kılların çıkış yönüne sürüp üzerine ağda bezini yapıştırıyorsunuz ve kılların çıkış yönünün tersine ağda bezi ile çekiyorsunuz. Kalan ufak ağda kalıntılarını ağda bezi ile hızlı hızlı yapıştırıp çekerek temizleyebilirsiniz. Daha sonra ağda kalıntılarını ve yapışkanlığı temizlemek için ağda yağı veya yağlı mendi avuca dökülerek temizlenir. Sonrasında ağda sonrası tahriş önleyici ve nemlendirici losyon sürülür.

Evde Sir ağda nasıl yapılır

2- Depileve Cezve Sir Ağda Seti
Depileve cezve sir ağda seti bikini ve yüz bölgesi için özel olarak üretilmiştir. Ağda setinin içeriğinde bulunan Depilece pink inci ağda küçük boncuk taneleri şeklindedir. Bu nedenle kalıp sir ağdalar gibi ağdayı kırma derdi yoktur. Depileve pink inci ağda hassas ciltler ve hassas bölgeler içindir.

Ağda seti içerisinde ağda acızı azaltan jel ve ağda sonrası tüy azaltıcı ampüller mevcuttur. Ayrıca ağda sonrası oluşabilecek kızarıklık ve yanma hissi için groomed nemlendirici losyonda bu setimizde mevcuttur. 

Depileve Cezve Ağda Seti İçeriği:
1- Groomed Halley konserve ağda makinesi 400 ml: Bu cihaz evde, kuaför ve güzellik salonlarında kalıp, tablet sir ağda eritmek için tasarlanmıştır. Cihazda kalıp ağda dışında konserve ağdada eritebilirsiniz. 400 ml ve 800 ml tüm konserve ağdaları eritir.
2- Depileve Pink İnci Ağda 1 Kg (bikini bölgesi ve yüz bölgesi için)
Depileve pink inci ağda hassas ciltler ve hassas bölgeler için özel tasarlanmıştır. Bikini bölgesi ve yüz bölgesi için şuan Türkiye'de kullanabileceğiniz en kaliteli ağdadır.
3- Depileve Ağda Acısını Azaltan Jel 200ml (Depileve Pre Base Gel 200ml): Cildi hijyenik bir ağda uygulamasına hazırlar. İçeriğinde cadı fındığı, mentol ve nane gibi aktif içerikler ile cildin hassasiyetini azaltır ağda acısını azaltır.
4-Depileve Tüy Geciktirici azaltıcı Ampül 3 x 10ml
 Ağda veya lazer epilasyon uygulamalarından sonra kullanılır. Papaya ve E vitamini içerir. Gözle görülür şekilde tüylerin gelişimini yavaşlatır ve zayıflatır. Ağda veya epilasyon uygulamasından sonra 3-4 gün sürülür.
5- Groomed ağda yağı 500 ml: Ciltteki ağda kalıntılarını temizler. Cildi nemlendirir ve ferahlatır. Kıl köklerini beslemez. Yağlılık hissi bırakmaz.
6- Groomed ağda sonrası tahriş azaltıcı ve nemlendirici losyon 250 ml: Ağada sonrası ciltte oluşan kızarıklık, tahriş ve yanma hissini alır. Özel içeriği sayesinde kıl köklerini beslemez. Alerjen içermez. Tahriş olmuş cilt için alerji riski en aza indirilecek şekilde formüle edilmiştir.
7- 100 adet spatula: Bacak, kol altı, bikini bölgesi gibi bölgelerde kullanılır. 100 adetlik kutulardadır.
8- Yüz Çubuğu (50 Adet): Kaş, bıyık, çene gibi bölgelerde kullanılan küçük spatulalardır.

Depileve Cezve Ağda Seti için tıklayınız

Nasıl kullanılır: Ağda makinesinin içine metal cezve yerleştirilir uygulayacağınız bölgeye göre cezveye ihtiyaca göre inci ağda koyulur. Makinenin ısı ayar düğmesi en son dereceye getirilir. 20-25 dakika sonra ağda eriyecektir. Daha sonra ısı ayar düğmesi 3-4 arası dereceye sabitlenir 5 dakika içinde ağda macun kıvamında olacaktır. Uygulamaya başlamadan önce rulo yatak kağıdı serebilirsiniz. Çünkü uygulama yaparken ağda damlayabilir.

Spatula yardımıyla ağdayı kılların çıkış yönüne doğru ne çok ince nede çok kalın olacak şekilde sürüyorsunuz 4-5 saniye içinde ağda donacaktır sonra elle çekiyorsunuz küçük bölgeler halinde uygulayarak ağdanızı tamamlayabilirsiniz. Son aşama yağlı mendilleri kullanarak cildinizi nemlendirip kalan ağda kalıntılarından arındırabilirsiniz.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar