YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Havuç Maskesi

Havuç Maskesi

Yıllardır cilt sağlığı üzerine yapılan araştırmalar sonucu çeşitli sonuçlar ortaya konan uzmanlar cilt sağlığımızı doğal yollardan korumanın daha etkili bir yöntem olduğu nu ortaya koyuştur. Pahalı kozmetik ürünleri bir yana doğal yollardan hem ekonomik hem de etkili bir biçimde cilt bakımı yapmanın birçok yolu mevcuttur. Bu yöntemlerin başında ise sivilce ve siyah noktalar için geliştirilen havuç maskesidir.

Havuç maskesi için gereken malzemeler; Bir yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı havuç suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ve üç damla limon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Havuç maskesi hazırlanışı; Belirtilen malzemeleri iyice karıştırmak maskenin en önemli sırlarından birisidir. Tamamen homojen bir karışım sağlandıktan sonra havuç maskesi cilde baskı uygulamamak sureti ile sürülür. Daha sonra yirmi dakika bekletilen maske ılık su ile yıkanarak ciltten temizlenir. Genel olarak bakıldığı zaman ekonomik ve kolay bir maske olan havuç maskesi aynı zamanda hazırlanışı zaman almayan en pratik ve doğal yöntemler ile cildi sağlıklı tutma amaçlarıyla hazırlanan maskelerden birisidir.
havuç maskesi

Havuç maskesinin etkilerine bakılacak olursa cildin asit ve baz oranlarını dengelemektedir. Havucun doğal özelerinden gelen onarıcı etkisi ile cildiniz bebeksi bir cilde bürünecektir. Havuç maskesini gece yatmadan önce ve haftada 2 veya 3 kez uygulamanız halinde oluşacak değişimi gözleriniz ile göreceksiniz. Daha zinde olmak ve kendimizi iyi hissetmek için cilt sağlığı büyük önem teşkil etmektedir.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar