YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

İnoa Saç Boyası

İnoa Saç Boyası


Bayanlar için saç bayama bir ihtiyaç halidir. Bu nedenle saç boyama işlemini sıklıkla çeşitli amaçlar için yapar. Saç boyama gerek saçlardaki beyazları kapatmak gerekse saç rengini açmak veya koyulaştırmak için tercih edilir. Fakat saç boyalarının içerdiği zararlı kimyasallar yüzünden saçlar hasar görür ve aşırı yıpranır. Bu nedenle seçilen saç boyalarının saç yapısına zarar verecek ve saç tellerini güçsüzleştirecek kimyasal maddeler içermemesi gerekir. Saç boyasının içeriğindeki kimyasallar saçın doğal yapısına da etkilidir. 
 

Saç Boyamadan Önce Ne Yapmalıyız

Saç boyamadan önce saçların durumunu değerlendirmemiz gerekir. Boyanacak saçın sağlıklı ve iyi bir durumda olması gerekir. Sağlıklı saçlara kaliteli ve uygulama aşamalarına dikkat ederek boyama işlemi yapıldığında saçlar uzun süre canlı ve parlak bir görünüme kavuşur. Saçlara düzenli olarak bakım yapılmalıdır ve kullanılan şampuan ve saç bakım ürünlerinin saçınızla uyumlu olması gerekir. Aksi halde saçınız daha fazla hasar görür, yıpranır kuru ve canlılığını kaybeder. Ayrıca saçınızı boyatmadan önce kuaförünüzün kullandığı boya hakkında bilgi alınız. Eğer kullanılan boyanın saçı nemlendirme saçı besleme ve hacim katma gibi özellikleri varsa bu tür boyaları saçınıza uygulayabilirsiniz.


Saç Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli 

Saç boyaları içeriğindeki kimyasallar nedeniyle saçta aşırı yıpranmalara yok açar. Ayrıca saç tellerini kurutur ve bakımsız görünmelerine neden olur. Saç boyası seçerken boyanın kalitesine de büyük önem göstermek gerekir. Kalitesine ve içeriğine dikkat etmeden seçilen herhangi bir saç boyası saçta çabuk elektriklenmeye canlılığın ve parlaklığın azalmasına neden olur. Saçlarınızın canlı ve parlak gözüken yapısını bozarak saçlarınızın ışıltısını da engellemiş olur. Bu nedenle saç boyası seçerken seçtiğiniz renk kadar içeriğinde kimyasal ve saçın yapısına zarar veren maddeler içermemesi gerekir. 

İnoa Saç Boyası
 

Saç Boyama Sonrası Saçı Nasıl Koruruz

Saç boyama sonrasında saç telleri daha geçirgen bir hale gelir. Bu yapı ise saçlarda nem kayıplarına yol açar. Uzun süre saç boyasının parlak ve canlı kalabilmesi için saçları iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerekir. Saç boyama işleminden sonra saçı yıkadığınız suyun sıcaklığına çok dikkat ediniz.  Eğer saçlarınızı ılık suyla yıkamak yerine sıcak suyu tercih ederseniz saçlarınızdaki parlaklık ve canlılığı kaybetmenin yanında saç boyasının da kalıcılığına da aşırı derecede azaltırsınız. Saçlar sıcağa maruz bırakıldıkça saç boyası da zarar görür ve renk kaybeder. Isı ile şekillendiriciler kullanarak saça şekil vermek saç boyasının daha çabuk yıpranmasına neden olur. Bu işlemleri çok sık yapmamak boyalı saçlar için önemlidir. 
 

Kaliteli Saç Boyasını Nasıl Seçeriz

Kaliteli saç boyalarının içerisinde amonyak ve kimyasal hiçbir madde bulunmaması gerekir. İnoa Saç boyaları yapısında hiçbir zararlı kimyasal madde bulundurmaz. Saçlara gereken nemi ve hacmi sağlayarak saçın parlak ve dolgun gözükmesini sağlar. İnoa saç boyasının özel içeriği sayesinde saçlarınızdaki elektriklenmeyi yatışıtırır. Kuru saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. 
 

İnoa Boya 

Profesyonel kuaför salonlarının da kullandığı İnoa saç boyası saçlarınıza istediğiniz rengi kazandırmakla kalmaz. Saçınıza inanılmaz parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçınızı zararlı güneş ışınlarından koruyarak boyanın saçınızdaki kalıcılığını da arttırır. Ayrıca Bakımlı Olmak’ tan da sipariş verebileceğiniz İnoa saç boyası saçınızın yapısına zarar vermeden saça hoş bir görünüm ve parlaklık kazandırır. Bakımlı Olmak’ taki İnoa saç boyaları ile saçınıza gönül rahatlığıyla sizde özgür bir şekilde boyayabilirsiniz.

İnoa Saç boyalarına göz atmak için tıklayınız.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar