YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Kışın Vücut Bakımı

Vücudunuz Kışında Önemli

Kış aylarında havanın soğuk olması ve buna benzer birçok unsur cildinizin zarar görmesine neden olmaktadır. Özellikle zaman zaman kış aylarında ellerinizde görebileceğiniz kuruluklar ve derinin pul pul görünüm alması kışın en büyük etkilerindendir. Soğuk hava vücudunuzun nem oranı üzerinde son derece etkilidir. Nedeni vücudunuzun ısınmak için daha fazla çaba sarf etmesi ve bununda cildinizin nem oranına iyi gelmemesidir. O halde yapılması gereken doğru bir nemlendirici edinmektir.

Kış aylarında özellikle banyodan sonra vücudunuza yapacağınız masaj şeklinde nemlendirme son derece önemlidir. Hem kan akışınızı harekete geçirerek cildinizi canlandıracak olan bu masaj aynı zamanda nemlendirici kremin duş sonrası açılmış olan gözeneklerden iyi bir şekilde emilimini sağlayacaktır. 
Kışın evden çıkarken dudağınıza ve ellerinize nemlendirici sürmeniz önemlidir. Çünkü soğuk en çabuk bu bölgeleri etkilemektedir. Bir süre sonra dudaklarınızın çatlamasına neden olacak olan bu durum nem kaybının en önemli göstergesidir. Ellerinize krem sürüp ardından taktığınız eldiven ellerinizin daha yumuşak olmasını ve nemi teninize hapsetmesini sağlayacaktır.

Artık kışın pul pul olmuş bir deriden korkmayın.

Vücut bakım ürünleri için tıklayınız.
Kışın vücut bakımı
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar