YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Makyaj Fırçaları

Makyaj Fırçaları

Makyaj denince çoğumuzun aklına kapatıcılar, fondötenler, farlar, rujlar, rimeller gelir. Ancak asıl ilgilenmemiz gereken bu malzemeleri uygularken kullanmamız gereken fırçalardır. Mutlaka dikkatinizi çekmiştir, profesyonel makyör/makyözler yüzün her bir bölgesi için ve makyajın her bir detayı için ayrı ayrı fırçalar kullanır. Bizde bu dikkatten yola çıkarak günlük makyajınızı yaparken kullanmanız gereken temel makyaj fırçaları ve isimleri hakkında sizler için ufak bir araştırma yaptık.

Gelin doğru makyajın doğru fırçaları nelermiş birlikte görelim.
 
makyaj fırçaları
 

İyi Zemin İçin: Föndöten-Kapatıcı Fırçası !

Makyajda iyi bir sonuç elde etmek istiyorsak güzel bir zemin hazırlamamız şarttır. Bunun yolu temiz bir cilt ve renk eşitliğidir. Föndöteni genellikle parmak uçlarımızla ya da süngerlerle uygulamayı sevdiğimiz hepimizçe kabul edilir bir gerçek sanırım ama parmak uçlarıyla yeteri kadar dağılmıyor süngerse ürünü çokça emiyor. Yapmamız gereken bir 'fondöten fırçası' edinmek. Bu sayede makyaj öncesi eşitliği sağlamak için kullanacağımız kapatıcıyı bu fırçayla uygulayabilir ardından fondötenle güzel bir bütünlük yakalayabiliriz.
Fırça Özellikleri: Bu fırçaların kılları düz ve sıktır. Geniş kıl yapısına sahiptir. Ve uçları kubbe şeklindedir. Bu özelliği sayesinde eşit uygulama sağlar.
 

Far-Eyeliner Fırçaları

Göz makyajında kullanacağımız malzemeler toz şeklinde olduğu gibi su bazlıda olabilir. Bu yüzden kullanacağınız ürünlerin çeşidine bağlı olarak bu fırçaları seçmelisiniz.
Fırça Özellikleri: 
Far Fırçaları: Sık ve yumuşak kıllı olan olanları tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken fırçanın tam oval olmasıdır. Bu sayede toz far uygulamaları sizin için daha kolay olacaktır.
Eyeliner Fırçaları: Su bazlı bir üründe kullanacağınız için kıl yapısından çok şekli daha önemlidir. Konik ve ince şekilli olmasına dikkat edin. Bu sayede krem, toz, su bazlı ürünleri uygulamanız daha kolay olacaktır.
 

Allık Fırçaları 

Bu fırçalar satın alınırken pudra fırçaları ile karıştırılabilir. Ancak farkları, pudra fırçasının kılları yukarı doğru yayılır ve geniş uygulama alanı sağlar, allık fırçası ise daha düz durur vurgulanmak istenen bölgeyi daha belirgin hale getirir.
Fırça Özellikleri: Yumuşak ve doğal kıl yapısına sahip olmalıdır. Orta /geniş yuvarlak uçlu olmasına dikkat edilmelidir.
 

Ruj Fırçaları

Dudak hattı çizmek, fırça ile daha kolaydır. Rujun daha iyi yayılmasını hem doğal hemde oldukça çekici bir görünüm elde etmenizi sağlar.
Fırça Özellikleri: Sıkı ve sentetik bir kıl yapısına sahip olmalıdır. Yuvarlak uçlu ve düz olması önemlidir.
makyaj fırçaları
 

Bilinmesinde Fayda Var !! 

Fırçalarınızın hangi marka olacağından çok hijyenik kalmalarına dikkat edin. 15 günde bir sıcağa yakın ılık suda özel fırça şampuanlarıyla yıkayabileceğiniz gibi beyaz sabunla da temizliklerini sağlayabilirsiniz.
Temiz bir bezin üzerinde kurumaya bırakın ve daha etkin uygulama sağlayabilmeleri için kuruduktan sonra uçlarına biraz nemlendirici sürebilirsiniz.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar