YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Nasıl Bir Saç Boyası Seçmeliyim

Nasıl Bir Saç Boyası Seçmeliyim?

Nasıl bir saç boyası seçmeliyim diye düşünüyorsanız bu makale size yardımcı olur. Saç boyama kararı aldıktan sonra ten renginize uyacak ve doğal saç renginize yakın bir ton seçerek doğru bir karara varırsınız. Fakat tercih ettiğiniz rengin tonundan ziyade kullandığınız saç boyasının da saçınıza etkileri vardır. Seçtiğiniz boyanın saçınıza zarar vermemesi ve aynı zamanda doğal saç yapınızı da koruması gerekir. Bu konuda Loreal İnoa Saç Boyası size yardımcı olur. Loreal İnoa Saç Boyası saçınıza zarar vermediği gibi saç derinize de yumuşaklık kazandırır ve saçlarınızın daha parlak ve pürüzsüz görünmesini de sağlar. Bunun yanında amonyak içermeyerek saç derinize de zarar vermez.

nasil-bir-sac-boyasi-secmeliyim1

Saç boyası tercihini yaptıktan sonra saçınızın durumunu da değerlendirmelisiniz. Saçınız ne kadar sağlıklı gözüküyorsa boyama işlemi gerçekleştirdikten sonra da alacağınız sonuçlar o kadar iyi olur. Eğer saçınız boyamaya uygun değilse sağlıklı bir şekilde gözükmüyorsa boyama öncesi saç bakımı yapmanız gerekir.  Bunun yanı sıra saçınız yıpranmış ve kuruysa veya kırıklar varsa saçınızı boyatmak çok doğru bir karar değildir. Saç boyarken seçtiğiniz renkte çok önemlidir. Bu yüzden saçınızın doğal tonunu belirledikten sonra saç renginize yakın tonlarda seçim yapmanız gerekir. Seçiminizi gözlerinize ve cilt renginize uyan bunları tamamlayan tonlarda yaptığınızda istediğiniz sonuçları alırsınız.  Eğer saçınızı birkaç ton değiştirmek istiyorsanız bu işlemi oksidan kullanarak yapabilirsiniz. Saç boyarken seçtiğimiz saç boyası kadar yapacağımız işleme uygun oksidan seçimi de o kadar önemlidir. Bu sebeple oksidan seçiminizi dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Seçtiğiniz boyayla oksidan markasını da aynı seçmeye özen göstermelisiniz. Bu konuda Loreal İnoa Oksidan Krem 1000 ml size yardımcı olur. Loreal İnoa Oksidan Krem sayesinde saçınıza istediğiniz uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. İnoa 10 Vol. Oksidan ile saç renginizi koyulaştırabilirsiniz, İnoa 20 Vol. Oksidan ile saçınızdaki beyazları kapatabilir veya saçınızı 1-2 ton daha açabilirsiniz ve İnoa 30 Vol. Oksidan sayesinde ise saç renginizi 2-3 tona kadar açabilirsiniz.
nasil-bir-sac-boyasi-secmeliyim

Saçınızı sık sık boyamaktan ve tek seferde koyu renkten açık renge dönüştürmekten sakının. Bu şekilde işlem gören saçlar oldukça kimyasal maddeye maruz kaldığından saçların aşırı yıpranmasına koparak dökülmesine sebep olur. Bazı saç boyalarının amonyak içermesi nedeniyle de saçınızın doğal yapısını değiştirir. Bu nedenle seçtiğiniz boyanın kaliteli olmasına özen gösterin. Bu şekilde saçınıza daha az zarar vererek istediğiniz sonuca kavuşmuş olursunuz.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar