YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Pedikür İncelikleri

Pedikür İncelikleri

Genellikle yaz aylarında açık ayakkabılarla gelen bir bakım olan pedikür ayak sağlığı ve vücut sağlığı için son derece önemlidir. Bilinmelidir ki ayak tabanından bütün vücudu etkileyen sinirler geçmektedir. Hatta ayağa özel bütün vücudun dengesini sağlayacak masajlar dahi vardır. Ayaklarınıza rahatlatacak her tür işlem aslında vücudunuza yapılacak bir yatırımdır. Son derece önemli olan ayak bakımı aynı zamanda mantar oluşumunu da engellemektedir.

Eğer batık tarzında şikâyetleriniz varsa ve tırnaklarınız uzayınca parmaklarınızın yara olmasına neden oluyorsa pedikür sizinPedikür için son derece önemlidir. Manikür ile paralel evrelere sahip olan pedikür işleminde ek olarak pedikür suyuna rahatlatıcı tuzlar da konulabilmektedir. Bu sayede rahat bir şekilde dinlenirken aynı zamanda da ayak bakımınız yapılmış olacaktır.

Ayak tırnakları her zaman kare şeklinde biçimlendirilmelidir. Ve oluşan batıklar oldukça tehlikeli boyutlara gidebileceği için çok fazla uzamadan yapılan pedikür size iyi sonuçlar alma konusunda yardımcı olacaktır.

Manikür gibi pedikürde de kişisel bir set kullanmanız daha mantıklıdır. Nedeni yeterli sterilizasyon yapıldı mı anlayamayacağınız içindir. Bu tarz bakımlarda kendi setinizi kullanmak aynı zamanda çeşitli bulaşıcı hastalıklardan korunma konusunda da tedbirli olabilmeniz anlamını taşımaktadır.

Doğru yapılan bir pedikür gün boyu ayaklarınıza yapacağınız bir iyilik olmanın yanı sıra aynı zamanda vücudunuza yapılan bir yatırım niteliği de taşımaktadır. Rahat ve sağlıklı bir ayak rahat bir bünye anlamını size yaşatacaktır.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar