YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Sir Ağda Evde Nasıl Yapılır

Sir Ağda Evde Nasıl Yapılır 

Epilasyon yöntemleri arasında en çok tercih edilen, en sağlıklı ve pratik yöntemlerden olan sir ağdaları evde de bireysel bir şekilde uygulama yapabilirsiniz. 

Sir ağda uygulamasını evde yapabilmek için ilk olarak kaliteli sir ağda ürünü seçmiş olduğunuzdan emin olmalısınız. Daha sonra uygulama yapacağınız bölgenin kuru ve teniz olmasına özen göstermelisiniz. Bu nedenle uygulama yapacağınız bölgeyi ter ve kozmetik kalıntılardan arındırarak tüyleri de çıkış yönüne doğru elinizle yönlendirebilirsiniz. Ölü deri altında kalmış olan tüyleri de cımbız ile üst kısma çıkartabilir ve batık ve kıl dönmesini de engelleyebilirsiniz. Daha sonra cildinize uygun olarak seçtiğiniz sir ağdanın kartuş, konserve ve kalıp sir ağda çeşitinden hangisi olursa olsun uygulama yapacağınız bölgeye ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Ağda sürüldükten hemen sonra soğumasına izin vermeden ağda kağıdı yapıştırmalısınız. Kılların çıkış yönüne doğru sürmüş olduğunuz sir ağdanın üzerine yapıştırdığınız ağda kağıdının iyice sıvazlandıktan sonra ne çok hızlı ne de çok yavaş bir şekilde çekilir. Ağda bandını çekerken ise kılların çıkış yönünün tersine doğru çekmelisiniz. Çekerken uyguladığınız güç ve hız çok fazla olmamalıdır. Bu durum cildinizin tahriş olmasına ve kızarıklık oluşturmasına enden olabilir. Ağda kağıdı çekilirken ise mümkün olduğunca uygulama yapılan yüzey gerilmelidir. Aksi halde yapılan işlem can acıtır ve cildinizde kızarıklık ve tahriş olmasına da neden olabilir.
 

 
Sir ağda uygulaması tamamlandığında ciltteki kalıntıları temizlemek ve cildinize peeling yapmak için ağda yağı kullanabilirsiniz. Böylece cildinizdeki ağda kalıntılarını ortadan kaldırarak cildinizin temiz ve canlı gözükmesini de sağlayabilirsiniz. Ağda sonrası cildinizde kızarıklık ve tahriş oluşumunu engellemek için ise ağda sonrası losyonlar kullanarak cildinizdeki hassasiyeti giderebilir ve cildinize canlı ve dingin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Fakat kullanacağınız bu ürünler de sir ağda kadar önem taşımaktadır. Seçtiğiniz ürünlerin cildinize uygun kıl köklerini beslemeyecek yapıda olmasına özen göstermelisiniz. Groomed ağda yağı ve Groomd ağda sonrası tahriş azaltıcı losyon gibi kullanabileceğiniz ürünler ile cildinizdeki ağda kalıntılarını temizleyebilir ve cildinize eşsiz nemlilik ve ferahlık katabilirsiniz. Kıl köklerini beslemeyerek yağlılık hissi bırakmayan bu losyon ve ağda yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Kartuş sir ağda seçimi: Cildinize göre değişiklik gösterebilir olmanın yanı sıra biz bacak bölgeleri için naturel ve azulen pudrasız kartuşları öneririz. Çekiş gücü yüksek olan bu kartuşlar bacaklarınızdaki en ince tüylerinizi bile almanızı sağlayacaktır. Bikini bölgesi ve yüz bölgesi için konserve ve tablet ağdaları kullanabilirsiniz. Bikini bölgesi için titanyum konserve ağda yada titanyum tablet ağda ideal olacaktır.
Eğer bezsiz elle çekim yöntemi uygualayacaksanız. Tablet yada kalıp ağda kullanmalısınız.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar