YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Sir Ağda Nedir?

Sir Ağda Nedir?

Sir ağda uygulaması epilasyondaki en etkili yöntemlerden biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok başvurulan yöntem olan sir ağda diğer yöntemlere göre daha ekonomik ve pratiktir. Sir ağdanın düzenli olarak kullanımı kıl köklerini zayıflatır ve kalıcı olarak kurtulmanızı sağlar. Sir ağda uygulaması oldukça pratik ve kullanışlı doğal bir üründür.

Neden Sir Ağda Kullanmalı

Sir ağda epilasyon yöntemleri arasında en sağlıklı ve zahmetsiz olanıdır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olurken sir ağda kullanımı ile kıl kökleri zayıflar ve uygulama sıklığı giderek azalır. Uygulama sırasında derideki ölü hücreleri alarak cildin canlanmasını sağlar. Tamamen doğaldır ve batık ve kıl dönmesi oluşumunu en aza indirir. 

Sir Ağda Uygulaması Hangi Sıklıkla Yapılır

Sir ağda uygulaması ile istenmeyen tüylerden kökten uca kurtulmakla kalmaz sizlere uzun süreli temiz ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. Sir ağda uygulaması başlangıçta 21 günde bir uygulanırken, 3 ile 6 uygulama sonrası ardından bu süre 45 güne kadar çıkar. Düzenli kullanım ile tüylerin daha yavaş ve ince çıktığı gözlenir.


Sir Ağda Evde Uygulanabilir mi

Sir ağda uygulaması evde de rahat ve pratik bir şekilde yapılabilir. Bu uygulama için sir ağda makinelerini kullanmak gerekir. Bakımlı Olmak’ ta istediğiniz sir ağdaya uygun makineyi seçebilirsiniz. Bu makineler kartuş, konserve ve hem kartuş hem de konserve uygulaması için kullanılabilir. Ayrıca sir ağda uygulaması için ağda kağıdı spatula ve ağda sonrası ürünleri de sitemizde bulabilirsiniz. 


sir agda nedir

Sir Ağda Uygulama Alanları Nelerdir

Sir ağdanın birçok çeşidi ve kullanım alanları vardır. Bunlar kartuş, konserve ve kalıp sir ağdalardır. Kartuş Sir Ağda: Oldukça kullanışlı ve pratik olan bu sir ağdalar bacak, kol ve koltuk altı gibi bölgelerde kullanılır. Kartuş sir ağdanın pudralı ve pudrasız seçenekleri ile cildinize en uygun olanı belirleyebilir ve uygulama yapabilirsiniz. Sir ağda makinesi ile kartuş sir ağdayı ısıtabilir ve kullanım boyunca da ısısını sabit tutabilirsiniz.      
Konserve Sir Ağda: Bu ağda çeşiti tahta spatula ile rahatlıkla sürülebilir ve ağda bezi yardımıyla kolay bir şekilde çekebilirsiniz. Konserve ağda natural, azulen ve titanyum olarak ayrılır. Natural geniş bölgeler ve normal ciltler için kullanılır. Azülen konserve ağda pudra içermez Titanyum ise pudra içerir bikini bölgesi ve hassas ciltler için uygundur. 
Kalıp Sir Ağda:  Kalıp Sir ağda kol, koltuk altı, yüz ve bikini bölgelerinde kullanılır. Kalıp ağdalar konserve ağda makinelerinde cezve ile ısıtılır. 

Sir Ağda Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılır

Sir ağda uygulamasında hijyen çok önemlidir. Uygulama yapmadan önce cildin temizlenmesi ve ağdaya hazır hale getirilmesi gerekir. Ağda bezleri tek kullanımlık ve kişiye özel olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ağda sürmek için kullanılan tahta spatulanın da tek kullanımlık olmasına özen gösterilmelidir.  Özellikle sir ağda uygulamasını ağda salonlarında yaptırıyorsanız uygulayan kişiye ve ortamının hijyenine dikkat etmelisiniz. Sir ağda uygulamasından sonra cildi rahatlatacak ve yatıştıracak ağda yağı ve losyonu kullanmaya özen göstermelisiniz. 


Sir Ağda Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmeli

Sir ağda uygulanacak bölgenin kuru ve temiz olmasına özen gösterilmelidir. Uygulama yapmadan önce talk pudrası sürebilirsiniz. Sir ağdayı spatula yardımı ile sürebilirsiniz eğer bu kartuş ağda ise spatula kullanmaya gerek yoktur. Sir ağdayı kılların çıkış yönünün tersine doğru ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Ağdanın ısısını da çok iyi ayarladığınızdan emin olmalısınız. Isısı cildi yakmayacak şekilde olmalıdır. Sir ağdayı sürdükten hemen sonra ağda soğumadan ağda bezi üzerine konulmalıdır.  Bezi çekerken kılların çıkış yönünün tersine doğru çekilir. Ağda uygulamasından sonra cildinizi ağda yağıyla temizlemelisiniz.  

Sir ağda setleri için tıklayınız.


 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar