YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Vücudunuzu Nemlendirin Genç Görünün

Vücudunuzu Nemlendirin Genç Görünün

İnsanoğlu arasında dış görünüşüne en çok önem veren ve bu sayede güzelliğini ön plana çıkaran bayanların cilt konusunda oldukça hassas oldukları uzun yıllar boyunca bilinmektedir. Özellik ile yüz ve boyun etrafında ki cilt oldukça önem taşıyan bölgelerin başında gelmektedir bayanlar için. Zamanın getirdiği sorunlar ve metabolizma değişiklikleri ile cilt yüzeyinde oluşan deformasyonların önlenmesi konusunda birçok bakım türü de bayanların yardımı için geliştirilmiştir. Aslın da sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak için cildin nemli tutulması en önemli noktalardan biri olmaktadır. 

 

Cilt bakımının olmazsa olmazlarından biri de nemlendiricilerdir. Bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmak için nemlendiricilerin kullanımı oldukça önemlidir. Cildin kurumasına ve cansızlaşmasına neden olan aşırı sıcak veya kuru hava rüzgar, nem cildin çok fazla tahriş olmasına neden olabilir. Yaş ilerledikçe cildin kuruması ve nemini kaybetmesiyle beraber oluşan kırışıklık belirtilerini nemlendirici kremler kullanarak daha geç oluşmasını sağlayabilirsiniz. Nemlendirici bakım tüm cilt tipleri için gerekli bir bakımdır. Cildin kurumasına neden olan tek etken yaşlanma belirtileri değildir. Bunun yanında cildin nemsiz kalması ve kuruması da ciltte kırışıkları oluşmasına neden olabilir. Tüm bu unsurlar düşünüldüğünde cilde gereken nemi nemlendirici kremlerle kazandırılması çok önemlidir. 
 
                         


Cildin Nemli Tutulması İçin Yapılması Gerekenler

Genç bir görünüme sahip olmak için vücudu nemlendirerek bunu korumayı başarmak gerekmektedir. Bunun için ise yapılacakları şu şekilde sayabiliriz;
1- Gün içerisin de cildinizi yumuşak sabunlar ile yıkayınız. 
2- Geceleri yatmadan önce makyajınızı temizleyerek nemlendirici kremler ile masaj yapınız.
3- Hafta da 1 defa cildinize eksfoliye uygulayın. Ayrıca duştan çıktıktan sonra hafif kurulandıktan sonra nemlendirici yağları masaj yaparak uygulayın.
4- Genellik ile cilt türünüze uygun şekilde bakım ürünleri ve nemlendiricileri tercih edin. 
5- Antioksidan içeren sebze ve meyveleri bol miktarda tüketmeniz metabolizma yönünden cildinize iyi gelecektir.
6- Egzersiz yaparak kan dolaşımını hızlandırmanız da cildin nemini koruyan etkenlerdendir.
7- Ayrıca güneş ışınlarına maruz kalamamak için güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. bulutlu havalarda dahi güneş kremleri ile güneşin cildiniz için zararlı ışınlarından korunmanız en önemli nokta olmaktadır.
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar