YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Yaz Aylarında Nasıl Bir Makyaj Yapılmalıdır?

Yaz Aylarında Nasıl Bir Makyaj Yapılmalıdır ?

Yazın makyajı yaparken ilk amacımız doğal ve hafif bir görünüme sahip olmak olmalı. Ağır makyajdan kaçmalıyız ama yine de iyi görünmek gerekir. Cildimizin çoğunlukla zorlandığı bu mevsimde yaz makyajının nasıl olması gerektiğini öğrenmeliyiz.

Makyaj yapmak bütün kadınların güzelliklerini daha da iyi bir şekilde ortaya çıkarmak için uyguladığı önemli kozmetik yöntemlerinden bir tanesidir. Fakat bütün bir sene boyunca cildin yapısını ve mevsimlerin değişikliğine önem vermeden sürekli aynı şekilde yapılan makyajın bir o kadar zararlı ve güzelliği önleyici özelliğe sahip olduğu ise çok az biliniyor.

Yaz makyajı için önceliğimiz cildinizin değişen mevsim durumuna ve koşullarına göre nasıl değiştiğini ve nasıl tepkiler verdiğini bilmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra da Yaz makyajınızı yaparken daha da dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de ürünlerin suya olan dayanıklılığıdır. Eğer denize ve havuza giderken hafif bir dokunuşum olsun diyorsanız, cildinize ilk olarak güneş kremi sonrasında bb krem sürebilirsiniz.

  • Yaz Makyajınızda Makyaj Bazı Kullanınız: Terlemeye karşı su bazlı silikon içerikli bir baz kullanmak daha iyi olacaktır makyajınızı gün boyu daha dayanıklı yapacaktır.
  • Yaz Makyajınıza Kapatıcı ile başlayınız: Bronzlaştıysanız ya da bronzlaşmadıysanız her şekilde makyaja kapatıcı ile başlayınız ve yalnızca kusurlu bölgelerinize kızarıklık, leke vb. yerlerinize kapatıcınızı sürün, cildinizin daha az makyaja ihtiyacı olduğunu fark edeceksiniz. Sadece kapatıcı ile cildiniz gayet iyi görünüyorsa fondöten sürmeyin gerek yoktur zaten.  Yine aynı şekilde rujunuza da karar verdiyseniz onu da göz makyajınızdan önce sürerseniz bunun sayesinde aşırı makyajdan kaçınmış olursunuz kendinizi daha iyi hissedersiniz.
bahar-yaz-makyaj-trendleri
  • Yaz Makyajınızda Dayanıklı Fondötenler Kullanınız: Özellikle silikon bazlı hafif olacak fondötenler tercih ediniz. Uzun süre dayanıklı olur ve pudralı fondötenler de makyajınızın uzun süre dayanıklı olmasını sağlar.
  •  Veya Fondöten yerine renkli nemlendirici kullanınız: Eğer güneşten korunmak isteyenlerdenseniz fondöten yerine CC krem veya renkli nemlendiriciler hafifliği ile sizi daha rahat hissettirecektir. Fakat bronzlaştıysanız, cildiniz zaten kusursuz ve düzgün görünecektir. Fondöten yerine içinde ince pırıltılar olan bir nemlendirici cildinizi ve kendinizi daha sağlıklı görebileceksiniz, ancak yağlı bir cilde sahipseniz parıltılardan kaçın kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
  • Yaz Makyajınızda Waterproof Rimel, Kalem ve Eyeliner Tercih ediniz:  Yaz aylarında abartılı bir göz makyajından uzak durmanızı öneririz. Açık renkler her zaman tercihimizdir. Çoğu zaman akan rimellerden veya göz kapağına geçen ya da aynı şekilde olan kalem ve eyelinerlardan şikayet ederiz fakat waterproof tercih ederseniz bu gibi sorunları yaşamazsınız daha güven de olursunuz.
yaz-makyaj
  • Yaz Makyajınızda Krem Far Sürünüz: Hava zaten sıcak olduğu için koyu renk farlar kullanmaktan kaçınmalıyız. Su bazlı krem farlar göz kapağında birikme yapmaz ve anında donduğu için gün boyu aynı şekilde görünür.
  • Yaz Makyajınızda Krem Allık Tercih Ediniz: Pudralı ürünler terleyince vb. gibi durumlarda çamurlaşabiliyor. Krem allıklar hem cildiniz gibi daha sağlıklı bir görünüm de olacak hem de toz allığa göre daha dayanıklı olduğunu görebileceğiz.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar