YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Yüz Bakımı

Yuz Bakımı

Yüzünüz cildinizin belki de en yoğun yağ bezlerine sahip alanıdır. Bu nedenle cildinize gün boyu maruz kaldığınız tozlar ve hava kirliliği yüzünüzü daha fazla etkileyerek gözenekler üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda çok fazla hareketliliğe sahip olduğu için mimik çizgilerinin oluşumu ve zamanla kırışıklıklar bu bölgede yoğun olarak görülmektedir. Bütün bu etkenler bir araya geldiğinde yüz bakımı özel bir anlam taşımaktadır. Sağlıklı bir yüze sahip olmanızın temel adımı bakım ve düzenli yüz temizliğidir. Düzenli olarak yapılan bakımın yüz üzerinde toparlayıcı bir etkisi vardır. Yaşlanma etkilerine meydan okumak istiyorsanız yüz bakımı kesinlikle vazgeçilmeziniz olmalıdır.

Gözenek temizlemek yüz bakımının en önemli unsurlarından biridir. Bu da ancak ve ancak doğru bir peeling uygulaması ileYüz Bakımı sağlanabilmektedir. Cildin gözeneklerini derinlemesine temizleyen bu işlemden sonra yapılması gereken bir diğer husus doğru ve cilt tipine uygun bir nemlendiricidir. Doğru nem oranına sahip bir yüz bakımlı ve kırışık karşıtı bir görünümün temel ayaklarını oluşturacaktır.

Bütün bu işlemler ardından gözaltlarının hassasiyeti unutulmamalıdır. Gözaltlarınız sizi ele veren yorgunluğun getirdiği yaşlılık belirtilerinin ilk ortaya çıktığı alandır. Bu nedenle sabah ve akşam uygulaması olan gözaltı kremlerini kullanmanız önerilmektedir.


Yüzünüz için gece ve gündüz kremlerinin uygulaması ve uykuda son derece önemlidir. Uyku düzeni doğru olan bir kişide yaşlılık etkileri geç görülmektedir. Ve uyuduğunuz anlarda bütün bünye için bir çalışma başlatılmaktadır. Cildinizde bu çalışmaya dahil olan alanlardandır. Bütün hücrelerin kendini onardığı bu saatlerde kullanılan gece kremleri hayati önem taşımakta ve yüz bakımının en önemli adımlarını oluşturmaktadır.
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar