YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Yüz Temizliğinde Önemli Noktalar

Yüz Temizliğinde Önemli Noktalar

İyi bir cilt temizliği, ciltteki yağların kirin yüzden tamamen arınması demektir. Özellikle mevsim geçişlerinden cildimiz son derece etkilenmektedir. Pek çoğumuz yüksek meblağlar ödeyip ünlü markaların ürünlerini alarak bu işi hakkıyla yapabildiğimizi düşünürüz. Ancak durum öyle değildir. Cilt yenilenmesi ve cildin tüm kirden arınması birkaç krem sürümü ile yapılabilecek bir şey değildir.

Cilt bakımında günlük temizlik oldukça önemlidir. Çünkü gün içerisinde dumanlar, kirler ve tozlar, yağlar cildimize nüfus eder. Bunların bazılarını terle cildimizden atsak da bir çoğu cildimizde yapışır kalır. Bu sebeple her sabah ve her akşam olarak günde iki defa cildimizi günlük kirlerden arındırmalıyız. Tonikle temizlediğiniz cildinizi yatmadan önce bir nemlendirici ile nemlendirmenizde yüz temizliğinde önemlidir.

Cilt tipine uygun olan bir yüz temizleme işlemi yapmak cilt temizliğine yardımcı olurken aynı zamanda cilt bakımını da sağlar. Yağlı ciltlerde losyon ve jeller temizleme de önemliyken kuru ciltlerde ise nemlendiriciler kullanılmalıdır.

Yüz temizliğinde sırasıyla; yanak, çene, burun ve boyun bölgeleri temizlenmelidir.
 
Yüz temizliğinde önemli noktalar
 
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar