YUKARI
telefon
Bakımlı olmak sir ağda ağda seti ağda makinesi
Ana Sayfa > Fotoğraflar >

El Ve Tırnak Bakımı

Χ Galeriyi Kapat

El ve Tırnak Bakımı

Bu albümde el ve tırnak bakımı ile ilgili fotoğraflara yer verilmiştir. Bu albüm ile el ve tırnak bakımı hakkında birçok bilgi edinebilir ve el ve tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

Her kadın güzel ve sağlıklı görünen ellere sahip olmak ister. Fakat el ve tırnak bakımı zaman isteyen iş olduğu için çoğu zaman bu bakım aksatılır. Bu bakımı kendimiz yapabileceğimiz gibi kuaför salonlarında da yaptırabiliriz. Fakat zaman kaybına neden olabileceği için evde de el ve tırnak bakımını yapmamız uyulan bakım önerileriyle kolay bir şekilde yapabilirsiniz. 
El bakımını yaparken doğal yöntemler tercih etmek gerekir. Örneğin elleri limon suyuyla yıkamak ellerin daha yumuşak olmasını sağlar ve lekelere de iyi gelir.  Bir diğer yöntem ise elleri tuzlu su karışımı ile yıkayarak canlanmasını ve beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Ellerinizi eldiven takarak sıcak sudan ve deterjan gibi kimyasal maddelerden koruyabilirsiniz. Eller gün içerisinde sıkça yıkanmalı ve temizlenmelidir. Kuru eller düzenli bir şekilde nemlendirilmelidir.

Eller sık sık suyla temas ettiğinde tırnaklar yumuşar ve kırılma gözlenir. Bu yüzden suya temas etmeden önce elleri ve tırnakları korumak için eldiven takılması gerekir.  Ayrıca el yıkandıktan sonra iyice kurulanması gerekir. Kurulanmayan elde ve tırnakta hastalık gelişebilir. Bu durum estetik ve sağlık açısından tehlikelidir. Bu nedenle eller yıkandıktan sonra iyi bir şekilde kurutulması gerekir. Fazla uzun bırakılmış tırnaklar kırılmaya ve tırnak hastalıklarına yol açabilir. Bu sebeple tırnaklar düzenli olarak kesilmeli uzun kullanılacak ise bakımları doğru bir şekilde yapılması gerekir. Tırnaklara ortaya çıkan sararmalar ve kırılmalar çoğu zaman önemsenmese de bu hastalığın bir belirtisi olabilir. Bu nedenle bu şekilde belirtiler oluştuğunda tıbbi bir görüş almak en doğru karardır.  El ve tırnak bakımı ile ilgili piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Fakat üretilen her ürün el ve tırnaklarınız için uygun olmayabilir. Bu bilinçte hareket ederek bakım için sadece doğal ürünler kullanmayı tercih ediniz. 

Tırnak bakımında önce bakım için kullanacağınız aletlerin temiz olmasına özen gösteriniz. Tırnak bakımı yaparken ilk olarak oje ve parlatıcı gibi kimyasal maddeleri saçtan arındırınız. Tırnak temizliğini yaptıktan sonra tırnaklar kısaltılmalıdır. Kesilen tırnağa törpü ile şekil verebilirisiniz. Törpünün ardından tırnak etleri de temizlenmelidir. Bakımı yapılan tüm tırnaklara uygun bir nemlendirici ile nemlendirebilirsiniz. Daha sonra isteğe göre parlatıcı veya öze sürebilirsiniz. Renkli oje sürmek istiyorsanız ve sonrasında temizlemeyi dert ediyorsanız sizde ilk olarak tek kat şeffaf parlatıcınızı sürebilir üstüne renkli ojenizi uygulayabilirsiniz. 
  • El-bakimi-10
  • El-bakimi-9
  • El-bakimi-7
  • El-bakimi-6
  • El-bakimi-4
  • El-bakimi-3
  • El-bakimi-1
Kategoriler Müşteri Hizmetleri Bizi Takip Edin E-Bülten Üyeliği
bankalar