İade Şartları

CAYMA HAKKI:
Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (14) gün içinde cayma hakkı tutacağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICI' ya telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı' ya teslim edilen ürünün SATICI' ya gönderildiğine dair kargo teslim tutanağının saklanması gereklidir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI' ya aittir.


Satış faturasının 2 nüshasının gönderilmemesi durumunda katma değer vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olmasına bağlıdır.

Ürün iade bedeli Ürünün satıcıya ulaşmasından itibaren 10 gün içerisinde kredi kartına ya da banka hesap numarasına iade edilecektir.