Üyelik Ve Kullanım Şartları

Üyelik Ve Kullanım Şartları

Bu bölüm sitenin genel kullanım kurallarını ve yasal sorumlulukları içermektedir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

AŞAĞIDAKİ ŞARTLARI LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ 

bakimliolmak.com’ da tüm TÜRKİYE'YE açık sanal bir alışveriş sitesidir.Tüm üyeler için verilen hizmetler standart ve ücretsizdir. Siteyi kullanmanız ve kişisel bilgileriniz yer alacağı üyelik formunu doldururken aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılmaktasınız. Bakımlı Olmak aşağıdaki hükümleri ve genel kullanım koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Aşağıdaki maddelere dayanarak Bakımlı Olmak, üyenin siteyle olan bağlantısına son verebilir bunun sonucunda aşağıda belirtilen maddelere kişi ve kişilerin  teşebbüsünde kanuni haklarını saklı tutar.


1-Genel ahlak kurallarına aykırı ifadeleri ve TC. Yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye yüklenmesinde, eksik, yanlış, yanıltıcı, hakaret dolu bilgilerin siteye yüklenmesi durumunda bulunmak.

2-Sitedeki her türlü materyallerin kısmen ya da tamamıyla alınıp kopyalanması, kişi ve kişilere özgü kullanımı ve kamuoyunda yanlış bilgilerin edinilmesini sağlayıcı durumlarda bulunmak.
 
3-Üyelere verilen ya da her üyenin kendisinin belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi siteye giriş için gerekli olan bilgilerin kullanım haklarının 3. şahıslara veya kurumlara devredilmesi veya kullanımına izin verilmesinde direkt olarak o üye sorumludur.

Üye internet'te başka bir kullanıcının IP adresini, e-posta adresini kullanıcı adı ve şifresini kullanamayacağı gibi başka üyelere ait özel bilgilere de ulaşamaz ve kullanamaz. Site de bu şekilde bilgi hırsızlığı teşebbüsünde bulunmak.

4-Sitenin güvenliğini tehdit edecek, yazılımların çalışmasını engelleyecek, bilgi hırsızlığı ve o bilgilerin kullanımı, silinmesi, değiştirilmesi teşebbüsünde bulunmak. 

5-Yukarıdaki maddelere ulaşmaya ve uygulamaya çalışmış olmak, haksız menfaat  kazanmaya çalışmak gibi teşebbüslerde bulunan kişi ve kişileri Bakımlı Olmak’in tespiti sonucunda Bakımlı Olmak; TC kanunlarının vermiş olduğu haklardan yararlanıp bu tür kişi ve kişilere dava açmak, üye veya üyelerin üyeliğini iptal etmek ve satış sözleşmesini tek taraflı feshederek, sitede barındırmama hakkı bulunmaktadır.

6-Üye, bakimliolmak.com  sitesinden ve verdiği hizmetlerden yararlanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Bakımlı Olmak' in hizmetleriyle ilişkili yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, maddi ve manevi her türlü sorumluluk üye'ye aittir.

7-Bakımlı olmak üyesi, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Bakımlı Olmak' i kullanmasına engelleyici, zorlaştırıcı teşebbüslerde bulunamaz. Bu teşebbüslerde bulunan üyelerin üyeliği hızlı bir şekilde iptal edileceği gibi sonucunda oluşabilecek hukuki, cezai sorumluluğu kabul etmiş sayılmaktadır.

8-İş bu sözleşmede olduğu gibi üye Bakımlı Olmak' i kullanırken genel kurallara uymaması sebebiyle Bakımlı Olmak tarafından geçici veya süresiz olarak Bakımlı Olmak sanal alışveriş sitesinden dışlanarak üyeliği iptal edilebilir.

9-Bakımlı Olmak' de sunulan her türlü makale, açıklama, ayırmaç, fotoğraf, görüntü, video, ses gibi materyallerin her hakkı saklıdır. İzinsiz olarak ticari ya da kişisel amaçlarla kullanılamaz. Bu sitede yer alan her türlü unsurun başka bir yerde kullanımı Bakımlı Olmak' in bilgisi dışında kesinlikle yasaktır.

10-Üye Bakımlı Olmak’ den kopyası alınmış hiç bir materyal üzerinden Telif hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir Sanat Eserleri Kanunu kapsamı verilerini silemez ve çıkartamaz.

Bakımlı Olmak ile üye arasındaki yazışmaların yedeklerinin alınması kişilerin kendi sorumluluğundadır. Yazışmaların alınmaması nedeniyle kaybolma, hasar görme ve silinmesinden dolayı oluşabilecek arızalar da Bakımlı Olmak sorumlu tutulamaz.

Bakımlı Olmak sitesinde satışa sunduğu her türlü ürünleri satıştan kaldırma, ürün fiyatlarının değişkenliği, hizmet sürüm kullanım şartları vb. sitenin genel yapısını oluşturan materyallerin değişikliğini yapma hakkını elinde tutar.

Bakımlı Olmak' e üye olan her ziyaretçi e-bülten üyeliğinde iletişim adreslerini sisteme tanımladığı anda Bakımlı Olmak üzerinden gelen her türlü ticari elektronik iletileri kabul etmiş sayılır.

Üye site kullanıcısı eğer Bakımlı Olmak' den gelen ticari elektronik iletileri almak istememe durumunda info@bakimliolmak.com ’ da bu isteğini dile getiren e-mail atarak bu tür iletilerin gelmesini engelleyebilir.

Bakımlı Olmak, üyenin sözleşmedeki hizmetlerden, teknik arızalar ve olağanüstü durumlar (ülke genelinde) yararlandırıp, sisteme giriş izinlerini üyenin sisteme tanımladığı kişisel bilgilerinin yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşmayacağına kabul ve taahhüt eder. Üye yâda üyelerin Bakımlı Olmak'in çalışmasına engel olacak ve bu yönce arızalar çıkarmaya teşebbüs ya da teşebbüslerinin tespit edilmesi veya TC resmi makamlarından üye ya da üyelere yönelik suç duyurusu, soruşturma istemi gelmesi sebebiyle Bakımlı Olmak, ilgili üye ya da üyelerin kimlik bilgilerini  araştırma ya da açıklama hakkına sahiptir.

Bakımlı Olmak verdiği hizmetin sürekliliğini sağlamak için dönem dönem siteyi durdurma, web sitesi üzerindeki görsel tasarım değişiklikleri gibi sitenin üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda değişiklikleri mevcut üyesini bilgilendirmek amacıyla üyesine ileti yollarıyla ulaşır. Bu durumdan dolayı bu tür iletileri almayı üye olunduğu anda bu maddeyi kabul etmiş sayılır

Üye, bu üyelik ve kullanım şartlarının tüm maddelerini okumuş, anlamış, kabul etmiş ve kendisiyle ilgili verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt etmiş sayılmaktadır.

Bakımlı Olmak üyesi, yeni üyelik bölümündeki formu doldurduktan sonra iş bu sözleşmede belirtilmiş şartlara uyulması ile kullanıcı adını ve şifresini girerek bakimliolmak.com’da  kullanmaya başlayabilir.